19. 01. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 300 Kč

C2 Odolám!

Dá se vůbec odolat hudbě, která na velkých plochách přidává, tepe, graduje a různě nás pokouší? Notum est, že při poslechu Ravelova Bolera, skladeb Edwarda Elgara, nebo dokonce Beethovenovy nejslavnější Deváté symfonie to jde skutečně obtížně.

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – režie a koncepce
Janáčkova filharmonie Ostrava
Stanislav Vavřínek – dirigent

 

Je třeba zůstat neoblomný a odolat. Během koncertu bude nutné ustát mnoho nástrah, které v sobě poslech klasické hudby skrývá, obzvlášť v podání Janáčkovy filharmonie, obzvlášť pod vedením neodolatelného dirigenta… Nesmíme dopustit, aby posluchač podlehl! Je třeba zachovat chladnou hlavu a opustit koncertní sál přesně v tom stavu, v jakém do něj vstupoval. Povoleno je jen drobné okouzlení dirigentem, sólistou či konkrétním hráčem z orchestru. Také tiché prozpěvování hudebního motivu některé ze skladeb z programu koncertu lze prominout. Ovšem nic víc! Držíme vám palce! Odolat!

Doporučujeme pro žáky od 2. stupně ZŠ.

Nenechte si ujít

C3 Neodolám!!!

Co se nechat roztančit některým ze Slovanských tanců Dvořáka, dojmout se při poslechu děl maestra Morriconeho či rozohnit poslechem Rossiniho? Mnoho hudby – mnoho emocí.

23. 02. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 300 Kč
Zobrazit detail

C4 Oddávám se…

Zaposlouchejte se do příběhů schovaných mezi linky notové osnovy a nechte se unést hudbou Vivaldiho, Rogerse nebo Saint- Saënse. Hudba je totiž nejprocítěnějším vypravěčem. Průvodní slovo patří Markétě Matulové.

06. 04. 2023
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 300 Kč
Zobrazit detail

G4 Hudba ve filmu

Filmová hudba je pro vyznění díla prý stejně zásadní jako jeho obrazová část. Chuei Iwasaki, dirigent původem z Japonska, představí spolu s orchestrem hudbu z hollywoodských trháků i méně známých snímků.

14. 03. 2023
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
Zobrazit detail