08. 02. 2024
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč

C3 Setkávám se

Nino Rota, Jules Massenet, Camille Saint-Saëns a řada dalších – nabízíme setkání s dalšími hudebními velikány a skladbami, které znáte, jen nevíte často odkud a máte je rádi. Užijte si třetí setkání s průvodkyní cyklu C Markétou Matulovou, dirigentem Marošem Potokárem, orchestrem i vašimi sousedy…

 

Nino Rota
The Godfather Waltz z filmu Kmotr

Jules Massenet
Meditace. Instrumentální intermezzo z opery Thaïs

Camille Saint‑Saëns
Labuť, XIII. věta ze suity Karneval zvířat

a další

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Janáčkova filharmonie Ostrava
Maroš Potokár – dirigent

 

Poznali jste ho? Toho znám! Kde jsem ho jen viděl? Konečně vás poznávám! Zažijte koncert, kde se potkáte se starými i novými známými! Skladatelé, hudebníci, sousedé, ti všichni na vás čekají a těší se na setkání s vámi. Hudba při něm pro vás bude citlivým průvodcem. Otevřete svá srdce a seznamte se!

 

Na tento koncert si mohou studenti zakoupit zvýhodněné vstupenky v rámci projektu Mladý divák. Ten vytváří komunitu studentů, kteří rádi chodí za kulturou v Ostravě. Získávají lepší ceny a také jsou pro ně pořádány nejrůznější zajímavé programy jako návštěvy zákulisí, diskuse s umělci a podobně. Více info na www.mladydivak.cz.

Nenechte si ujít

E3 Mladí dirigenti

Jeden z nejhranějších a nejpopulárnějších romantických violoncellových koncertů a také jedno z nejvýznamnějších děl symfonického repertoáru zazní v podání mladých sólistů. Na programu bude skladba Edwarda Elgara a Dvořákova Sedmá symfonie. V rolích dirigentů se představí posluchači Curyšské hudební akademie.

22. 02. 2024
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 200 Kč
Zobrazit detail

G2 Adiemus s Permoníkem

Mimořádný zážitek slibuje propojení nezaměnitelného hlasu Lenky Dusilové, s multižánrovou zpěvačkou Gabrielou Vermelho, předním českým flétnistou Janem Kvapilem, Koncertním sborem Permoník a JFO. Nenechte si ujít propojení klasické hudby s tou keltskou a africkou world music.

29. 02. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 600 Kč
Zobrazit detail

C4 Oslavuji

Přijďte s námi slavit – naše i vaše výročí. Sedmdesát let naší filharmonie, příchod jara nebo jinou příležitost, která stojí za čas a pozornost. Nezůstávejte na to sami, k oslavám hudba neodmyslitelně patří… včetně té od Janáčka, Smetany nebo Dvořáka.

28. 03. 2024
18:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč
Zobrazit detail