Janáčkova filharmonie OstravaKoncertyP3 Čajkovského Klavírní koncert II

22. 03. 2024
19:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč

P3 Čajkovského Klavírní koncert II

Změna programu

Mladá americká klavíristka Claire Huangci se představí v Druhém klavírním koncertu P. I. Čajkovského. Na svém kontě má vítězství v prestižních mezinárodních soutěžích, hostuje na nejvýznamnějších pódiích.

 

Petr Iljič Čajkovskij
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 G dur op. 44

Maurice Ravel
Pavane pour une infante défunte (Pavana za mrtvou infantku)

Igor Stravinskij
Le baiser de la fée: Divertimento (Polibek víly)

Béla Bartók
Hudba pro strunné a bicí nástroje a celestu BB 114 (Sz 106)

 

 

Claire Huangci – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO

 

Večer zahájí Druhý klavírní koncert Petra Iljiče Čajkovského. Ačkoli toto dílo nikdy nedosáhlo stejné obliby jako První klavírní koncert, svým rozsahem, kompozičním zpracováním i silou hudebních myšlenek se mu hravě vyrovnává. Koncert věnovaný klavírnímu virtuosu Nikolaji Rubinsteinovi se zpočátku setkával se značnou kritikou a teprve dnes začíná být plně doceňována jeho hudební působivost a krása. Touto skladbou se ostravskému publiku představí americká klavíristka Claire Huangci. Upozornila na sebe už v roce 2011, kdy se stala nejmladší laureátkou Mezinárodní hudební soutěže ARD v Mnichově, o sedm let později zvítězila i v prestižní klavírní soutěži Gézy Andy ve švýcarském Curychu. Dnes je tato mladá interpretka pravidelným hostem nejvýznamnějších koncertních sálů po celém světě.

Nenechte si ujít

K3 Baeva & Kholodenko

ZMĚNA PROGRAMU A ÚČINKUJÍCÍCH

Alena Baeva na dnešním komorním koncertě bohužel ze zdravotních důvodu nemůže vystoupit.

 

 

 

25. 03. 2024
19:00 hod.
od 250 Kč

R4 Alexandra Dovgan

Poprvé v České republice se představí právě v Ostravě se svým recitálem mladá šestnáctiletá pianistka Alexandra Dovgan. Její kariéru odstartovalo před 6 lety vítězství v prestižní soutěži Grand Piano Competion.

 

 

 

22. 04. 2024
19:00 hod.
od 260 Kč

P4 Závěrečný koncert 70. sezóny II

Brahmsův Druhý klavírní koncert a Dvořákův Zlatý kolovrat v programu závěrečného koncertu JFO, kterou naposledy jako šéfdirigent povede Vassily Sinaisky. Sólistou v Brahmsově skladbě bude uznávaný izraelský pianista Boris Giltburg, se kterým šéfdirigent Sinaisky spolupracuje dlouhodobě.

03. 05. 2024
19:00 hod.
Kino Vesmír
od 400 Kč
Zobrazit detail