fbpx
Janáčkova filharmonie OstravaMezinárodní orchestrální akademie

Mezinárodní orchestrální akademie

Janáčkova filharmonie Ostrava otevřela v sezóně 2019 – 20 Mezinárodní orchestrální akademii, unikátní svým mezinárodním zaměřením. Posláním akademie je zprostředkovat talentovaným studentům a absolventům hudebních akademií z celého světa hráčskou praxi a cenné dovednosti orchestrální hry v jednom z nejlepších českých orchestrů.

Účast v akademii je ideální pro zahraniční studenty a absolventy (ideálně v rámci stipendia Erasmus+, podporující právě mobilitu a profesionální praxi studentů), přihlásit se nicméně mohou i studenti českých vyšších hudebních škol, je však nutno zdůraznit, že Akademie neposkytuje stipendia. Účast v akademii není nijak finančně honorována. Akademici jsou sami zodpovědní za pokrytí veškerých nákladů, jako jsou cestovné do/z Ostravy, ubytování a strava, pojištění, koncertní oděv atd.

Mezinárodní orchestrální akademie nabízí jedno či dvou semestrální pobyt v JFO. V jejím rámci se mladí hudebníci na daný čas stávají členy orchestru a účastní se většiny programů, tj. abonentních koncertů, tuzemských či mezinárodních turné nebo nahrávání. Vedoucí skupin jim jsou nápomocni v nastudování programů. Akademici mají také možnost sestavit, nastudovat a provést vlastní komorní koncert.

Pracovním jazykem akademie je čeština a angličtina.

JFO nyní vyhlašuje konkurz pro tyto nástroje:

housle, viola, violoncello, flétna, hoboj, klarinet, trubka, lesní roh, trombon tuba, harfa, bicí

Termín pro podání přihlášek (za pomoci online formuláře na webu JFO) je 25. dubna 2021 (výsledky budou oznámeny každému uchazeči e-mailem do 15. května 2021).

Konkurz do akademie pro sezónu 2021-22: 

Podzimní semestr 2021: 23.08.2021 – 31.01.2022
Jarní semestr 2022: 31.01.2022 – 30.6.2022
Celá sezóna 2021-22: 23.08.2021 – 30.6.2022

 

Podmínky přijetí

Výběrové řízení je založeno na posouzení video nahrávek zadaných orchestrálních partů a libovolné sólové skladby. Solo nahrávka by měla obsahovat dvě kontrastní věty jedné skladby v délce max. 10 minut. Přihlédnuto bude i k uchazečově životopisu.

Orchestrální party jsou ke stažení zde: dropbox

 

 

 

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Martina Výrková

international relations coordinator