fbpx
Janáčkova filharmonie OstravaMezinárodní orchestrální akademie

Mezinárodní orchestrální akademie

Janáčkova filharmonie Ostrava otevřela v sezóně 2019 – 20 Mezinárodní orchestrální akademii, unikátní svým mezinárodním zaměřením. Posláním akademie je zprostředkovat talentovaným studentům a absolventům hudebních akademií z celého světa hráčskou praxi a cenné dovednosti orchestrální hry v jednom z nejlepších českých orchestrů.

Účast v akademii je ideální pro zahraniční studenty a absolventy (ideálně v rámci stipendia Erasmus+, podporující právě mobilitu a profesionální praxi studentů), přihlásit se nicméně mohou i studenti českých vyšších hudebních škol, je však nutno zdůraznit, že Akademie neposkytuje stipendia. Účast v akademii není nijak finančně honorována. Akademici jsou sami zodpovědní za pokrytí veškerých nákladů, jako jsou cestovné do/z Ostravy, ubytování a strava, pojištění, koncertní oděv atd.

Mezinárodní orchestrální akademie nabízí jedno či dvou semestrální pobyt v JFO. V jejím rámci se mladí hudebníci na daný čas stávají členy orchestru a účastní se většiny programů, tj. abonentních koncertů, tuzemských či mezinárodních turné nebo nahrávání. Vedoucí skupin jim jsou nápomocni v nastudování programů. Akademici mají také možnost sestavit, nastudovat a provést vlastní komorní koncert.

Účast v akademii není nijak finančně honorována. Akademici jsou sami zodpovědní za pokrytí veškerých nákladů, jako jsou cestovné do/z Ostravy, ubytování a strava, pojištění, koncertní oděv atd.

V sezoně 2021-22 přijímáme akademika do každé nástrojové skupiny (v houslích a violách není počet omezen na jednoho akademika), s výjimkou obsazeného postu ve skupině kontrabasů.

Pracovním jazykem akademie je čeština a angličtina.

 

Podmínky přijetí

Výběrové řízení je založeno na posouzení video nahrávek zadaných orchestrálních partů a libovolné sólové skladby. Solo nahrávka by měla obsahovat dvě kontrastní věty jedné skladby v délce max. 10 minut. Přihlédnuto bude i k uchazečově životopisu.

Orchestrální party jsou ke stažení zde: dropbox

JFO nyní vyhlašuje konkurz pro tyto nástroje: housle, violoncello, hoboj, trubka

Termín pro podání přihlášek (za pomoci online formuláře níže) je 11. června 2021

Výsledky budou oznámeny každému uchazeči e-mailem do 21. června 2021.

 

Termíny účasti v Mezinárodní orchestrální akademii JFO pro sezónu 2021 – 22:

Podzimní semestr 2021: 23.08.2021 – 31.01.2022
Jarní semestr 2022: 31.1.2022 – 30.6.2022
Celá sezóna 2021-22: 23.08.2021 – 30.6.2022

 

 

 

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Martina Výrková

international relations coordinator