Mateřské školy

WORKSHOPY PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY
Jen poslouchat někdy nestačí, protože jde taky o to, jak poslouchat, nač se zaměřit, co slyšet. Pro nalezení cesty nejen ke klasické hudbě je třeba stimulovat představivost, ale také trénovat  koncentraci. Na našich workshopech pracuje zkušený lektor s dětmi interaktivním způsobem a věnuje se jak prohlubování jejich vědomostí, tak také dovedností. Zapojeno je celé tělo včetně hlasivek. K dispozici máme také širokou škálu nástrojů Orffova instrumentáře. V lekcích ale pracujeme i s předměty každodenního života, které se na první pohled pro práci s hudbou nehodí. Cílem workshopů je rozvoj kreativního myšlení a vnímání světa kolem nás, hravosti, chápání klasické hudby jako přirozené součásti života. Workshopy se mohou stát praktickým doplněním výuky hudební výchovy. Program je sestaven adekvátně věku přihlášených žáků a studentů.

Termín: od října 2023 dle individuální nabídky
Cena: pro žáky 50 Kč (pedagogický doprovod zdarma)
Místo konání: Klub Atlantik, kapacita max. 25 osob


 

KOMORNÍ KONCERTY PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY
Účinkují hráči Janáčkovy filharmonie Ostrava a herci Divadla Petra Bezruče. 

Ladí neladí?!
Setkání se smyčcovým kvartetem doslova tváří v tvář. Hudebně dramatický interaktivní program, který hledá a nachází odpovědi na otázky: Kdo v takovém smyčcovém kvartetu hraje? Na jaké nástroje hrají a jak je ladí? A co se stane, když mají hudebníci rozladěné nejen nástroje, ale také třeba náladu?

Účinkuje Benda Quartet ve složení:
Jakub Černohorský – 1. housle
O
ndřej Pustějovský – 2. housle
Petr Benda – viola
Tomáš Svozil – violoncello

 

Fouká nefouká?!
Hudební setkání s dechovými nástroji. Nádech, výdech. Nafoukni, vyfoukni. Foukat? Fučet? Nebo prskat? Nezdají se vám ti dechaři nějak moc nafouklí? Nafučení? Oprsklí? A občas něco dokonce přepísknou! Přijďte se přesvědčit na vlastní uši a pusy a taky se pořádně podívat dechovým nástrojům a jejich hráčům na plíce!

Účinkují:
Jana Chomoucká – lesní roh
Petra Olajcová – flétna
Dan Svoboda – klarinet
Kamil Barciok – trubka

 

Termín komorního koncertu: od října 2023 dle individuální nabídky
Místo konání: Klub Atlantik (max. 50 osob)
Cena: 100 Kč/žák (pedagogický doprovod má vstup zdarma)

 

Komorní koncerty pro školy jsou realizovány v rámci projektu „JFO hraje školám, aneb učíme se hudbou“, který je realizován za finanční podpory Evropské unie.

Komorní koncerty pro školy jsou realizovány v rámci projektu „JFO hraje školám“ který je spolufinancován statutárním městem Ostrava.

 

Kontaktní osoba:

Zuzana Kyllerová
produkční
e. kyllerova@jfo.cz
t. +420 724 293 009