fbpx

Workshopy

Workshopy pro školy

Našim cílem je nejen poznat, jaké to je si zahrát v orchestru, ale rádi přineseme radost všem zúčastněným, protože každý si může zahrát podle svých možností a schopností.

Společně budeme hledat barvy, tempa, rytmy i melodie. Od tohoto zakoušení, hledání přes improvizaci, se pokusíme dosáhnout výsledného  tvaru a vyvrcholením každého ze setkání bude malý koncert, jehož posluchači budou právě pedagogové, kteří děti doprovázejí. Ale samozřejmě ani těm nezakazujeme, aby se spolu se svými svěřenci celého procesu aktivně zúčastnili jako hráči.

Každé skupině přizpůsobíme program dle věku, znalostí a hráčských dovedností účastníků.

Konání: podzim 2020 a jaro 2021, zpravidla v úterý dopoledne

 

Workshopy pro pedagogy

Do naší nabídky zařazujeme také hudební dílny, které jsou zacíleny především na tvořivé hudební činnosti, propojení hudební pohybové a dramatické výchovy, na práci s nástroji orffovského instrumentáře, ale i s materiály na první pohled zcela nehudebními. Na workshopu bude prezentován soubor metod a postupů, zaměřený na rozvoj dovedností žáků v hudební výchově. Učitel za svoji „odvahu“ pustit se do kreativních činností bývá odměněn originálními dětskými a studentskými nápady a projevy. Vzájemná výměna zkušeností je pro učitele inspirující.

Workshopy budou probíhat pod vedením lektora Martina Ptáčka.

Termíny během podzimu 2020 a jara 2021 upřesníme na dotaz.

 

Další informace a objednávky:
edukace@jfo.cz