fbpx

Workshopy

Workshopy pro školy

Jen poslouchat někdy nestačí. Protože jde taky o to, jak poslouchat, nač se zaměřit, co slyšet.
Je třeba stimulovat nejen dětskou představivost, ale také koncentraci. Pro cestu k hudbě jsme zvolili formu workshopů. Zkušený lektor pracuje s dětmi interaktivním způsobem a věnuje se nejen prohlubování jejich vědomostí, ale také dovedností. Kromě mozkových závitů musejí být zapojeny i ruce a hlasivky. Cílem workshopů je ukázat dětem a mládeži, jak vnímat zvuky kolem sebe, otevřeně myslet a hlavně jak naslouchat hudbě. Program workshopu je sestaven adekvátně věku přihlášených žáků a studentů.

Termín lze domluvit individuálně, zpravidla v úterý dopoledne.

 

 

Workshopy pro pedagogy

Do nabídky zařazujeme také hudební workshopy pro učitele hudební výchovy. Ty jsou zaměřeny především na tvořivé hudební činnosti, propojení hudební pohybové a dramatické výchovy, na práci s nástroji orffovského instrumentáře a s materiály a předměty na první pohled zcela nehudebními. Workshop se soustřeďuje na soubor metod a postupů rozvíjejících dovednosti a znalosti žáků v hudební výchově. Učitel, který se vydá touto cestou, bývá často odměněn za svoji odvahu popustit uzdu fantazii a kreativitě originálními dětskými a studentskými nápady.

Termíny během podzimu 2021 a jara 2022 upřesníme na dotaz. Workshopy vede lektor Martin Ptáček.

 

 

Workshopy pro učitele ZUŠ a konzervatoří

Ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem České republiky připravujeme pro sezónu 2021/2022 edukační projekt, který v České republice nemá obdobu. Jedná se o workshopy určené pro učitele ZUŠ a konzervatoří, vedené předními českými interprety. Víkendové akce se budou postupně věnovat jednotlivým hudebním nástrojům.

První z workshopů se uskuteční na podzim roku 2021 pod vedením předního českého fagotisty Jana Hudečka, člena orchestru Národního divadla v Praze a pedagoga AMU. Jeho obsahem bude strategie výuky hry na fagot a také výroba strojků, v nichž se tvoří zvuk tohoto nástroje. 

Přesný termín a cenu kurzu a další podrobnosti zveřejníme na webu JFO a také na sociálních sítích.

 

 

Další informace a objednávky:
edukace@jfo.cz