fbpx

Workshopy

Pro ,,hravé“ dospělé

Lekce jsou určeny pro všechny, kteří chtějí rozehrát hru se svým tělem. Znovu nalézt přirozenou schopnost rytmu a dynamiky v pohybu, zvuku a hlasu. Otevřít svůj hlas prostoru a hlasitě si společně zazpívat, vyzkoušet si hru na nástroje orffovského instrumentáře a stát se součástí „rozehraného“ orchestru. Důležitým partnerem jim bude hudba, ať už populární či ta klasická.
Workshopy budou probíhat jednou týdně v hudebním sále JFO pod vedením Lenky Jaborské.

 

Pro rodiče s dětmi

Již potřetí zařazujeme do naší nabídky interaktivní a zážitkové kurzy pro maminky (nebo tatínky) a jejich děti. Od září otevíráme dva ročníky. V jednom se budou scházet rodiče s dětmi ve věku od 2 do 3 let, druhý je pak určen rodičům s dětmi ve věku 4 až 6 let. Pod vedením zkušené lektorky a několikanásobné maminky Lenky Jaborské a za aktivní účasti vlastních dětí můžete znovuobjevovat kouzlo přirozeného pohybu, hry, zpěvu a tance. Poznejte klasickou hudbu jako přirozenou součást všedního dne. Setkání jsou rozdělena do dvanácti lekcí, která budou probíhat jednou týdně v hudebním sále JFO (první lekce zdarma). Cena kurzu je 1 400 Kč. Minimální/maximální kapacita: 10/15 dětí.

 

Pro učitele

Do naší nabídky zařazujeme také hudební dílny, které jsou zacíleny především na tvořivé hudební činnosti, propojení hudební pohybové a dramatické výchovy, na práci s nástroji orffovského instrumentáře, ale i s materiály na první pohled zcela nehudebními. V průběhu workshopu bude prezentován soubor metod a postupů, zaměřený na rozvoj dovedností žáků v hudební výchově. Učitel, který má odvahu pustit se do kreativních forem výuky bývá odměněn originálními dětskými a studentskými nápady a projevy. Vzájemná výměna zkušeností je rozhodně inspirující. Workshopy povede lektor Martin Ptáček. Termíny: podzim 2018 a jaro 2019.

Účastnický poplatek činí 100,-Kč (platba v hotovosti na místě, v den konání akce)

***

Místo konání:  Dům kultury města Ostravy, Hudební sál Janáčkovy filharmonie Ostrava (vchod z levé strany DKMO – od sadu M. Horákové)

 

Objednávky a dotazy adresujte na:

Vendula Foltýnová – foltynova@jfo.cz +420 732 840 718

Soubory ke stažení