fbpx


A2 Verdi! Requiem

05. 11. 2020
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč

Giuseppe Verdi
Messa da Requiem

 

Veronika Dzhioeva – soprán
Václava Krejčí Housková – mezzosoprán
Richard Samek – tenor
Jozef Benci – bas
Český filharmonický sbor Brno
Petr Fiala – sbormistr
Janáčkova filharmonie Ostrava
Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO

 

Posluchačům symfonického cyklu A se zde poprvé představí nový šéfdirigent a hudební ředitel JFO. Vassily Sinaisky se chopí interpretace pravděpodobně nejčastěji uváděného velkého sborového díla složeného po Mozartově Requiem. Původem liturgické dílo bylo napsáno jako modlitba za spisovatele a Verdiho přítele Alessandra Manzoniho. Verdi vytvořil velkolepé dílo koncipované pro nebývale široké nástrojové obsazení. Hudebníci při jeho provedení často nehrají jen na pódiu, ale i na vhodných místech v sále. Jedním z nástrojů, se kterými Verdi počítal a které při premiéře v roce 1874 v kostele sv. Marka v Miláně zazněly, byla i ofikleida, předchůdce dnešní tuby, která se již dnes běžně nepoužívá.

V melodickém pojetí Verdiho zádušní mše může plně vyznít nejen osobitá  interpretace nového šéfdirigenta, ale také umění brněnského Českého filharmonického sboru. Ten se pod náročným vedením Petra Fialy vypracoval mezi přední evropské soubory se vskutku mezinárodním renomé. Posluchače tak čeká výjimečný zážitek.

Nenechte si ujít

B2 Ruská hudba a Nikolai Lugansky

Metnerův Klavírní koncert byl inspirován baladou Rusalka Michaila Lermontova. Provedení se chopí Nikolai Lugansky, legenda moderní ruské klavírní školy.

26. 11. 2020
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč
Zobrazit detail

A3 Diriguje Christian Arming

Orchestr bude řídit Christian Arming, který se stal v roce 1996, kdy mu bylo pouhých 25 let, šéfdirigentem JFO a v této funkci působil až do roku 2002.

21. 01. 2021
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč
Zobrazit detail

B3 Lukáš Vondráček hraje Brahmse

Vondráček a Sinaisky. Dva světově proslulí interpreti, kteří nacházejí v partiturách novou energii a poselství.  Dvě největší hvězdy aktuální sezóny JFO na jednom pódiu!

11. 02. 2021
19:00 hod.
Dům kultury města Ostravy
od 190 Kč
Zobrazit detail