Kalendář koncertů

Koncerty v Ostravě
Koncerty v Opavě
Koncerty pro jiné pořadatele
Vše

4. abonentní koncert v Opavě

Janáček, Rachmaninov, Mozart

 

Federico Colli – klavír
Tomáš Netopil – dirigent

06. 09. 2024
19:00 hod.
Opava, kostel sv. Václava
od 540 Kč
90 minut
23 volných míst
Zobrazit detail

A1 Zahajovací koncert

Beethoven, Brahms

 

Denis Kozhukhin – klavír
Lawrence Foster – dirigent

19. 09. 2024
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
23 volných míst
Zobrazit detail

P1 Zahajovací koncert II

Beethoven, Brahms

 

Denis Kozhukhin – klavír
Lawrence Foster – dirigent

20. 09. 2024
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
144 volných míst
Zobrazit detail

R1 Federico Colli

Ligeti, Couperin, Mozart

 

Federico Colli – klavír

 

 

07. 10. 2024
19:00 hod.
od 300 Kč
90 minut
191 volných míst
Zobrazit detail

G1 Aneta Langerová & JFO

Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická.

 

Jak krásné je být s vámi 20 let aneb Aneta Langerová slaví hudbou s Janáčkovou filharmonií Ostrava na třech výjimečných říjnových koncertech v Praze, Brně a v Ostravě.

 

Aneta Langerová – zpěv, akustická a elektrická kytara, aranže
Jakub Zitko – klavír, instrumentace a orchestrální aranžmá
Ludvík Kulich – akustická a elektrická kytara, zpěv
Miloš Klápště – baskytara, kontrabas, zpěv
Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse, zpěv
Adam Koller – bicí nástroje, perkuse
Dorota Barová – violoncello, zpěv
Veronika Vališová – housle, zpěv
Vladan Malinjak – viola, zpěv
Alena Hron – dirigentka

21. 10. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
120 minut
329 volných míst
Zobrazit detail

B1 Brucknerova Třetí symfonie

Bruckner

 

Robert Reimer – dirigent

31. 10. 2024
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
91 volných míst
Zobrazit detail

K1 Polská komorní hudba

Szymanowski, Penderecki, Bartholdy

 

Airis String Quartet
Moravsko-slezské smyčcové okteto

04. 11. 2024
19:00 hod.
od 250 Kč
90 minut
336 volných míst
Zobrazit detail

D1 O největšího zdvořilce

Michal Sedláček – Vláďa
Jakub Burýšek – Ota
Lenka Jaborská – scénář, režie
Stanislav Vavřínek
 – dirigent

10. 11. 2024
11:00 hod.
od 300 Kč
70 minut
88 volných míst
od 6 do12 let
Zobrazit detail

D1 O největšího zdvořilce II

Michal Sedláček – Vláďa
Jakub Burýšek – Ota
Lenka Jaborská – scénář, režie
Stanislav Vavřínek – dirigent

10. 11. 2024
16:00 hod.
od 300 Kč
70 minut
27 volných míst
od 6 do12 let
Zobrazit detail

R2 Yeol Eum Son

Bizet, Czerny, List, Alkan, Beethoven

 

Yeol Eum Son – klavír

02. 12. 2024
19:00 hod.
od 300 Kč
90 minut
237 volných míst
Zobrazit detail

A2 Česko-francouzský večer

Janata, Saint-Saëns, Suk, Janáček

 

Camille Thomas – violoncello
Andrey Boreyko – dirigent

05. 12. 2024
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
97 volných míst
Zobrazit detail

C1 Když hudba pečuje

Puccini, Rimskij-Korsakov a další

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Maroš Potokár  – dirigent

12. 12. 2024
18:00 hod.
od 430 Kč
70 minut
134 volných míst
Zobrazit detail

M1 Vánoční koncert

Trtík, Ryba

 

Veronika Rovná – soprán
Jarmila Vantuchová – mezzosoprán
Daniel Matoušek – tenor
Tadeáš Hoza – baryton
Sbor v jednání
Jiří Habart – dirigent

16. 12. 2024
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
282 volných míst
Zobrazit detail

G2 K poctě Petra Hapky

Kateřina Marie Tichá – zpěv
Petra Hřebíčková – zpěv
Lenka Nová – zpěv
Hana Holišová – zpěv
Naďa Válová – zpěv
Jan Maxián – zpěv
Xavier Baumaxa – zpěv
a další
Skupina Petra Maláska
Petr Malásek a Haštal Hapka – aranžmá
Jan Kučera – dirigent

19. 12. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
100 minut
291 volných míst
1. termín
Zobrazit detail

G2 K poctě Petra Hapky II

Kateřina Marie Tichá – zpěv
Petra Hřebíčková – zpěv
Lenka Nová – zpěv
Hana Holišová – zpěv
Naďa Válová – zpěv
Jan Maxián – zpěv
Xavier Baumaxa – zpěv
a další
Skupina Petra Maláska
Petr Malásek a Haštal Hapka – aranžmá
Jan Kučera – dirigent

20. 12. 2024
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
100 minut
969 volných míst
druhý termín
Zobrazit detail

D2 O největšího poctivce

Michal Sedláček – Vláďa
Jakub Burýšek – Ota
Lenka Jaborská – scénář, režie
Stanislav Vavřínek – dirigent

12. 01. 2025
11:00 hod.
od 300 Kč
70 minut
107 volných míst
od 6 do 12 let
Zobrazit detail

D2 O největšího poctivce II

Michal Sedláček – Vláďa
Jakub Burýšek – Ota
Lenka Jaborská – scénář, režie
Stanislav Vavřínek – dirigent

12. 01. 2025
16:00 hod.
od 300 Kč
70 minut
42 volných míst
od 6 do 12 let
Zobrazit detail

M2 Novoroční koncert

Sibelius, Ravel, Čajkovskij

 

Lukáš Vondráček – klavír
Daniel Raiskin – dirigent

15. 01. 2025
19:00 hod.
od 700 Kč
90 minut
Vyprodáno

M2 Novoroční koncert II

Sibelius, Ravel, Čajkovskij

 

Lukáš Vondráček – klavír
Daniel Raiskin – dirigent

16. 01. 2025
19:00 hod.
od 700 Kč
90 minut
136 volných míst
Zobrazit detail

M2 Novoroční koncert III

Sibelius, Ravel, Čajkovskij

 

Lukáš Vondráček – klavír
Daniel Raiskin – dirigent

17. 01. 2025
19:00 hod.
od 700 Kč
90 minut
197 volných míst
Zobrazit detail

R3 Mao Fujita

Skrjabin, Yashiro, Beethoven

 

Mao Fujita – klavír

20. 01. 2025
19:00 hod.
od 300 Kč
90 minut
266 volných míst
Zobrazit detail

C2 Když hudba provokuje

Prokofiev, Chačaturjan, Smetana a další

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Maroš Potokár  – dirigent

23. 01. 2025
18:00 hod.
od 430 Kč
70 minut
89 volných míst
Zobrazit detail

B2 Debussyho Moře

Debussy, Ravel

 

Alim Beisembayev – klavír
Gábor Káli – dirigent

30. 01. 2025
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
89 volných míst
Zobrazit detail

P2 Debussyho Moře II

Debussy, Ravel

 

Alim Beisembayev – klavír
Gábor Káli – dirigent

31. 01. 2025
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
271 volných míst
Zobrazit detail

E1 Mladí sólisté I

Nová skladba vybraná na základě otevřené výzvy, Saëns, Martinů

 

Pavol Praženica – klavír
Ivo Kahánek – klavír, umělecký garant cyklu
Anna Bangoura – průvodní slovo
Piotr Wacławik – dirigent

06. 02. 2025
18:00 hod.
od 200 Kč
90 minut
382 volných míst
Zobrazit detail

K2 Bruno Philippe – violoncello

Bach, Ligeti, Kodály

 

Bruno Philippe – violoncello

17. 02. 2025
19:00 hod.
od 250 Kč
90 minut
311 volných míst
Zobrazit detail

A3 Stravinského Pták Ohnivák

Bartók, Stravinskij

 

Ilya Gringolts – housle
Andrey Boreyko – dirigent

20. 02. 2025
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
120 volných míst
Zobrazit detail

P3 Stravinského Pták ohnivák II

Bartók, Stravinskij

 

Ilya Gringolts – housle
Andrey Boreyko – dirigent

21. 02. 2025
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
283 volných míst
Zobrazit detail

G3 To nejlepší ze světových muzikálů

Dan Bárta – zpěv
Radim Schwab – zpěv
Kristýna Daňhelová – zpěv
Oldřich Smysl – zpěv
Anna Jelínková – zpěv
Petr Mlynář – klavír
Jan Navrátil – kytara
Martin Mišák – baskytara
Marek Antoňů – bicí
Komorní sbor Lenky Dohnalové-Mlynářové a jeho sólisté
Stanislav Vavřínek – dirigent

25. 02. 2025
18:00 hod.
Gong, Dolní Vítkovice
od 800 Kč
100 minut
572 volných míst
Zobrazit detail

D3 O největšího spolehlivce

Michal Sedláček – Vláďa
Jakub Burýšek – Ota
Lenka Jaborská – scénář, režie
Stanislav Vavřínek – dirigent

02. 03. 2025
11:00 hod.
od 300 Kč
70 minut
113 volných míst
od 6 do 12 let
Zobrazit detail

D3 O největšího spolehlivce II

Michal Sedláček – Vláďa
Jakub Burýšek – Ota
Lenka Jaborská – scénář, režie
Stanislav Vavřínek – dirigent

02. 03. 2025
16:00 hod.
od 300 Kč
70 minut
45 volných míst
od 6 do 12 let
Zobrazit detail

E2 Mladí dirigenti

Beethoven, Brahms, Strauss

 

Kento Satsuma – klavír
Anna Bangoura – průvodní slovo
dirigují posluchači oboru dirigování Curyšské hudební akademie pod vedením Christopha‑Mathiase Muellera

06. 03. 2025
18:00 hod.
od 200 Kč
90 minut
389 volných míst
Zobrazit detail

B3 Leila Josefowicz – housle

Janáček, Adès, Borodin

 

Leila Josefowicz – housle
Anna Sulkowska-Migoń – dirigentka

13. 03. 2025
19:00 hod.
od 430 Kč
90 minut
111 volných míst
Zobrazit detail

R4 Yulianna Avdeeva

Šostakovič

 

Yulianna Avdeeva – klavír

17. 03. 2025
19:00 hod.
od 300 Kč
90 minut
251 volných míst
Zobrazit detail

C3 Když hudba doprovází

Beethoven, Sibelius, Brahms a další

 

Markéta Matulová – průvodní slovo
Lenka Jaborská – koncepce a režie
Maroš Potokár  – dirigent

27. 03. 2025
18:00 hod.
od 430 Kč
70 minut
105 volných míst
Zobrazit detail

E3 Mladí sólisté II

Wagner, Beavers, Čajkovskij

 

Lenka Titzová – marimba
Klára Skalková – klavír
Anna Bangoura – průvodní slovo
dirigent v jednání

03. 04. 2025
18:00 hod.
od 200 Kč
90 minut
334 volných míst
Zobrazit detail