Janáčkova filharmonie OstravaNovinkyJFO uvede nově v 70. sezóně páteční reprízy

JFO uvede nově v 70. sezóně páteční reprízy

11. 7. 23

O koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava je mezi posluchači v posledních letech enormní zájem, JFO proto přišla v minulé sezóně nově s možností zakoupení vstupenek na stání. „Stále jsme hledali nové cesty, jak umožnit co nejširšímu počtu zájemců, aby si užili naše koncerty a dostali se i na ty již vyprodané. Po reprízách u dětského cyklu a zpřístupnění dopoledních generálek, jsme proto zařadili do prodeje také místa na stání. Jelikož se tato novinka osvědčila, budou vstupenky k dispozici i v následující koncertní sezoně,“ ubezpečuje vedoucí marketingu a obchodu JFO Petra Javůrková s tím, že největší garancí, jak si vstupenky na koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava s jistotou zaručit zůstává zakoupení abonmá. „V zájmu uspokojení většího počtu posluchačů navíc přidáváme do programu také páteční reprízy čtyř posluchačsky nejatraktivnějších koncertů z cyklu A a B. Ty proběhnou vždy v pátek po jejich čtvrteční premiéře,“ dodává Javůrková.

 

Koncerty cyklu P – Symfonické pátky:


6. 10. 2023 -> P1 Zahajovací koncert II
Beethovenův Houslový koncert a Šostakovičova Devátá symfonie, k tomu houslista Vadim Gluzman a šéfdirigent JFO Vassily Sinaisky, které spojuje nejen dlouhodobé profesní, ale také přátelské pouto. Gluzman navíc Beethovenův koncert doplní moderně pojatými kadencemi z pera Alfreda Schnittkeho.

 


19. 1. 2024 -> P2 Colli hraje Schumanna II
Na jedné straně ostravský debut německého dirigenta Christopha Altstaedta, na druhé italský klavírista Federico Colli, který si ostravské publikum získal opakovaně. A s nimi koncert koncertů a zpověď duše, která dodnes okouzluje svou dramatičností a krásou.

 


22. 3. 2024 -> P3 Čajkovského Klavírní koncert č. 2 II
Mladá americká klavíristka Claire Huangci se představí v Druhém klavírním koncertu P. I. Čajkovského. Na svém kontě má vítězství v prestižních mezinárodních soutěžích, hostuje na nejvýznamnějších pódiích. Na programu bude i skladba Bély Bartóka, která zazněla v Kubrickově Osvícení.

 


3. 5. 2024 -> P4 Závěrečný koncert II
Brahmsův Druhý klavírní koncert a Dvořákův Zlatý kolovrat v programu závěrečného koncertu JFO, kterou naposledy jako šéfdirigent povede Vassily Sinaisky. Sólistou v Brahmsově skladbě bude uznávaný izraelský pianista Boris Giltburg, se kterým šéfdirigent Sinaisky spolupracuje dlouhodobě.

 

Na páteční koncerty je možné také zakoupit abonmá.